2023 GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM SINAV SONUÇLARI

2023 GÜZ DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM SINAV SONUÇLARI

12 Eylül 2023

 

Sınav Sonuçları için TIKLAYINIZ

 

Başarılı olan adayların sonuçları 12 Eylül 2023 tarihinde web sayfamızda ilan edilecek olup, kesin kayıtlarını 12-15 Eylül  2023  tarihleri arasında ŞAHSEN Enstitüye gelerek yaptıracaklardır. Kayıt işlemleri 12 Eylül Salı günü saat 14:00-17:00 arasında ve takip eden günlerde saat 08:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarihlerde kesin kaydını yaptırmayan adayların yerine yedek adaylar çağrılacak olup, kesin kayıtların bitişini takip eden ilk iş günü bilgilendirileceklerdir.

Kesin kayıt Esnasında İstenilen Belgeler;

1) Yüksek lisans için lisans, doktora için lisans ve yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi aslı ve onaylı fotokopisi veya karekodlu e_devlet belgesi

2) Yüksek lisans için lisans, doktora için lisans ve yüksek lisans not döküm belgesi aslı (transkript) veya karekodlu e_devlet belgesi

3) Yurtdışından alınan diplomalar için YÖK’ten alınmış okul tanınırlık belgesi

4) ALES sonuç belgesi (belge üzerinde “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” bulunmalıdır)

5) Tezli yüksek lisans programları için varsa, Doktora programları için zorunlu, Yabancı Dil Sınav sonuç belgesi, (belge üzerinde “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” bulunmalıdır)

6) Nüfus Cüzdan fotokopisi,

7) 2 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş),

8) Askerlik durum belgesi (erkek adaylar için)

9) Kayıtlı olunan Üniversiteden alınmış ilişiği yoktur belgesi (YATAY GEÇİŞ yapan adaylar için)

10) Bolu MEB kontenjanından başvuran adaylar için Bolu MEB çalışanı olduklarına dair belge

 

*Sınavlar sonucu başarılı bulunan yeni öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz….

 

Not : Başvurusu ilan metninde yer alan koşulları sağlamıyor olması nedeni ile jüri tarafından başvurusu GEÇERSİZ bulunan adaylar bilim sınavına girmiş olsalar dahi değerlendirmeye alınmamış ve haklarında sınava girmedi olarak işlem yapılmıştır. İlan metninde de belirtildiği üzere Gerçeğe aykırı/yanlış beyanda bulunanlar ile belgelerinde noksanlık veya tahrifat olan ya da anabilim dalının ölçütlerini karşılamayan belgelerle yapılan başvurular hangi aşamasında olursa olsun  değerlendirme dışı bırakılacak ve kesin kayıt işlemi yapılmayacaktır.

 

Prof. Dr. İbrahim KÜRTÜL

Enstitü Müdürü

ENSTİTÜ DUYURULARI

Top